Przeprowadzka należy do tych zmian w życiu, które zwykle wiążą się ze stresem i dużą ilością czynności do wykonania. Biorąc pod uwagę nasze 30-letnie doświadczenie, pozwoliliśmy sobie przygotować poradnik, który mamy nadzieję pomoże Państwu w jak najlepszy i najprostszy sposób przygotować się do przeprowadzki.

Przeprowadzka jest świetną okazją do zrobienia porządków. Prawdopodobnie nie wszystkie rzeczy będą Państwo chcieli zabrać ze sobą do nowego domu. Zalecamy na początkowym etapie selekcję rzeczy i dokumentów oraz mebli, pogrupowanie ich i w ten sposób przygotowanie do pakowania.

PAKOWANIE

Podczas pakowania należy przyjąć zasadę, że te same grupy rzeczy pakuje się razem, a inne osobno. Przykładowo, nie należy mieszać szkła z produktami spożywczymi, ubraniami, książkami czy porcelaną. Wszystkie te rzeczy powinny być zapakowane w osobne pojemniki. Dodatkowo, warto pamiętać, aby w pojemnikach umieszczać rzeczy czyste, tak aby w nowym miejscu móc je od razu wystawić gotowe do użycia.

MEBLE

Zabezpieczeniem mebli na czas transportu leży po stronie naszej firmy.
Dotyczy to również niezbędnych ich demontaży i późniejszych montaży.
Dysponujemy wszelkimi rodzajami zabezpieczeń dostępnych na naszym rynku.

SZKŁO, KSIĄŻKI

Powinno się owinąć w papier pakowy lub folię „bąbelkową”. Dzięki temu znacząco minimalizuje się szansa na uszkodzenie któregokolwiek z przedmiotów.
Radzimy również pamiętać, aby ograniczyć wagę pojemnika lub kartonu do 20-30 kg.
To samo dotyczy książek. Spakowanie ich w za dużym kartonie lub jednym kartonie, ale w nadmiernej ilości, może spowodować m. in. uszkodzenie dna kartonu podczas przenoszenia. Zalecamy, aby pakować je w plastikowe pojemniki oferowane przez naszą firmę. Jesteśmy w stanie zapewnić Państwu każdą ilość pojemników, również z możliwością ich zamknięcia czy plombowania. Dodatkowa zaleta, to możliwość ich spiętrzania bez szkody dla książek.

SPRZĘTY ELEKTRONICZNE

Wszystkie sprzęty tego typu należy pakować z bardzo dużą starannością i uwagą. Na zabezpieczenie ich powinno się przeznaczyć trochę więcej czasu ze względu na ich delikatność i wartość. Radzimy, aby wszystkie kable zwinąć staranie i spiąć. Warto pamiętać, że sprzęty RTV, w szczególności telewizory powinny być przewożone w oryginalnych kartonach.
Korzystając z naszych pojemników można stworzyć bezpieczne przestrzenie do transportu w/w sprzętu.

PRALKI, LODÓWKI

Przewożone przez nas pralki i lodówki są szczególnie pieczołowicie zabezpieczane na czas transportu. Wysokość naszych samochodów gwarantuje transport w pozycji wymaganej przez producenta.
Pralki nie wymagają montowania oryginalnych prętów przewidzianych przez producenta.

OBRAZY, DZIEŁA SZTUKI

Mamy duże doświadczenie w ich pakowaniu. W przypadku przewozu szczególnie cennych jednostek, pakujemy je według norm obowiązujących w muzeach.
Jeżeli chcecie Państwo sami pakować takie elementy zasada jest prosta – im większa ilość warstw zabezpieczających, tym lepiej.

SPOSOBY OZNACZANIA, ZABEZPIECZANIA

1. Każdy spakowany pojemnik, przedmiot oraz mebel, powinien być odpowiednio opisany.
Umiejętnie łącząc oznaczenie mebli z oznaczeniem pojemników, można spowodować, iż rozładunek przebiegnie szybko, sprawnie a prawidłowo zaadresowane pojemniki trafią pod właściwy regał, komodę czy szafę.
Dla ułatwienia tych czynności oferujemy Państwu specjalnie w tym celu przygotowane etykiety samoprzylepne. Dzięki temu, już w nowym miejscu dużo łatwiej będzie się rozpakować.
2. Sugerujemy nie używać czarnej folii typu stretch do owinięcia paczek, ponieważ pracownik firmy przeprowadzkowej, nie jest w stanie zorientować się, co stanowi jej zawartość, a tym samym nie wie jak się z nimi obchodzić. Dotyczy to również owijania folią mebli.
3. Wszelkie ruchome półki znajdujące się w meblach powinny być wyjęte i spakowane jako osobna paczka lub karton. To samo dotyczy spakowania obrazów. Pragniemy jednak zaznaczyć, że zabezpieczenie wszystkich ruchomości znajduje się po stronie naszej firmy.

ZAŁADUNEK

Załadunkiem oraz zabezpieczeniem mebli na czas transportu, zajmują się pracownicy naszej firmy. Prawie wszystkie nasze samochody wyposażone są w podesty samozaładowcze, które w istotny sposób przyspieszają i ułatwiają załadunek.

Z uwagi na posiadane polisy ubezpieczeniowe dotyczące prowadzonej działalności, jak również szkolenia bhp naszych pracowników, pomoc osób zewnętrznych nie jest wskazana.

TRANSPORT

Samochody naszej firmy, posiadają obowiązujące badania techniczne i dozory.
Kubatura samochodów dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb klientów.
Optymalne wymiary pojazdów pozwalają na swobodne manewrowanie w osiedlowych uliczkach.

ROZŁADUNEK

Jest to końcowy etap przeprowadzki. Tutaj również wszystko spoczywa w rękach naszych pracowników. Jeżeli mienie przeprowadzkowe należy wnieść wysoko, w budynku bez windy, możemy wykorzystać naszą windę zewnętrzną o wysięgu 56 m

KONTAKT

Biuro w Poznaniu

os. Jana III Sobieskiego 3
60-688 Poznań

tel. 61 8234 685
kom. 662 16 87 72
fax 61 8227 882
mail: biuro@kaminscy.com.pl

Biuro we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 62A
51-168 Wrocław

kom. 511 11 51 52
mail: wroclaw@kaminscy.com.pl

Formularz Przeprowadzkowy